Wystawa Inspiring Stars

Wystawa Inspiring Stars

W roku 2019 świętujemy 100 lat Międzynarodowej Unii Astronomicznej (IAU), organizując globalne obchody Astronomii i jej znaczenia dla społeczeństwa, pod hasłem „Pod wspólnym niebem”. Twoja organizacja ma szansę dołączyć do tej inicjatywy, stając się partnerem, aby dotrzeć do milionów ludzi na całym świecie.

Obchody stulecia spowodują ogólnoświatowy wzrost zainteresowania astronomią i nauką, angażując globalną społeczność astronomiczną, krajowe organizacje i stowarzyszenia naukowe, władze, uczniów i studentów, rodziny i społeczeństwo. Różne aktywności będą realizowane na poziomach globalnym i regionalnym, a także narodowym i lokalnym, poprzez sieć ponad 100 krajowych komitetów i dedykowane zasoby z szerokich programów i inicjatyw skierowanych do odbiorców na całym świecie.

Nasza obecna działalność złożona jest z projektów globalnych od programów ochrony ciemnego nieba i nadawania nazw planetom pozasłonecznym (egzoplanetom), po uroczystości 50. rocznicy lądowania na księżycu i Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce. Projekty te są wspierane przez organizacje z całego świata. Zachęcamy kolejne podmioty zarówno publiczne, jak i prywatne do zaangażowania.

Zostając partnerem inicjatywy IAU100 i włączając się w obchody, wszystkie strony będą miały szansę wziąć udział w naszej globalnej sieci i społecznościach lokalnych, aby w efektywny sposób wzmocnić to, w jaki sposób astronomia wpływa na społeczność światową.

Więcej informacji​ o możliwościach partnerstwa znajduje się tutaj. Pytania można kierować do Sekretariatu IAU100.

Kontakt

W kraju
Krzysztof Czart
IAU National Outreach Coordinator for Poland
IAU100 National Committee – Poland
tel.: +48 513 733 282
e-mail: iau@pta.edu.pl

Na świecie
Jorge Rivero González
IAU100 International Coordinator
e-mail: rivero@strw.leidenuniv.nl