Rock and Astronomy Under the Sky

Plakat Rock and Astronomy Under the Sky, który zaplanowano na 10 maja 2019 r. w Parque Enrique Tierno Galván w Madrycie (Hiszpania). Źródło: Rock and Astronomy Under the Sky.

W piątek 10 maja odbędzie się wydarzenie w ramach specjalnego projektu IAU100 – Rock and Astronomy Under the Sky. Będą różnorodne prelekcje, obserwacje nieba i muzyczny festiwal astronomii. Wstęp na imprezę jest wolny i darmowy dla uczestników w każdym wieku i o każdym muzycznym guście.

To unikatowe wydarzenie odbędzie się na Parque Enrique Tierno Galván (obok Planetarium Madryckiego) w Madrycie w Hiszpanii. Program obejmuje muzyczną prelekcję w wykonaniu José Antonio Caballero, astrofizyka z Centrum Astrobiologii popularyzatora nauki. Z pomocą McGuille zreferuje wiele przykładów astronomicznej muzyki i muzycznej astronomii. Prezentacji dokonają także przedstawiciele partnerów i sponsorów. W szczególności wystąpi Antonio Ariasi członkowie rockowego zespołów 'Lagartija Nick’ i 'Lori Meyers’ z Granady, którzy zinterpretują swoje tematy z jeszcze większą ilością astronomicznej i przestrzennej inspiracji, w trakcie wyświetlania zdjęć na kopule planetarium. Przedstawiciele Astronomical Association of South Madrid zorganizują teleskopowe obserwacje Księżyca, planet i konstelacji. Pełen program można znaleźć tutaj.

Projekt został zorganizowany przez Planetarium Madryckie oraz Centrum Astrobiologii (CSIC-INTA), a sponsorami są and Europejska Agencja Kosmiczna (ESA), Hiszpańskie Towarzystwo Astronomiczne, European Space Astronomy Center Faculty. Współpracują też Astronomical Association of Madrid Sur, DOS40, Manu Contreras oraz Ekhi Uranga.

Rock and Astronomy Under the Sky to projekt specjalny IAU100. Więcej na temat projektów specjalnych IAU100 można przeczytać tutaj.

 

Kontakt

José A. Caballero

Coordinator, Rock and Astronomy Under the Sky

caballero@cab.inta-csic.es

Jorge Rivero González

IAU100 Coordinator

rivero@mail.strw.leidenuniv.nl