Konkurs “One Family, One Telescope”

“One Family, One Telescope” wishes to celebrate the diversity of families around the world. Image Credit: NAOJ/OAO/IAU

Narodowe Obserwatorium Astronomiczne Japonii (NAOJ) oraz Biuro IAU ds. Popularyzacji Astronomii (IAU OAO) świętują różnorodność rodzin na świecie rozdając 30 teleskopów w ramach konkursu „One Family, One Telescope”.

Aby wziąć udział w konkursie i spróbować wygrać zestaw NAOJ Telescope KIT, wystarczy wysłać e-mail na adres outreach@iau.org i podzielić się zdjęciem siebie ze swoją rodziną oraz wiadomością (maksymalnie 280 znaków), w której powiecie nam w jaki sposób będziecie świętować w swojej okolicy lub ze swoją rodziną, jeśli wygracie zestaw NAOJ Telescope KIT. Sugerujemy, aby wiadomość była po angielsku (konkurs prowadzą Japończycy).

Chcemy uwypuklić piękno różnorodności rodzin na świecie, dzieląc wspaniały Wszechświat z Wami, Waszymi sąsiadami, rodziną i przyjaciółmi, razem pod wspólnym niebem.

Na podstawie najlepszych wiadomości zostanie wyłonionych 30 zwycięzców, którzy otrzymają NAOJ Telescope KIT.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31 lipca 2019 r.

Więcej informacji

Jest to specjalna akcja w ramach obchodów IAU100, dedykowana pamięci Norio Kaifu, byłemu Prezydentowi IAU, który odszedł 13 kwietnia 2019 r. Jego marzeniem było „jedna rodzina, jeden teleskop”. Norio Kaifu pełnił funkcję Prezydenta IAU od 2012 do 2015 r. oraz był Wiceprezydentem od 1997 do 2003 r. Był także emerytowanym profesorem National Astronomical Observatory of Japan (NAOJ), w którym pracował jako Dyrektor Generalny od 2000 do 2006 r.

Kontakt

Lina Canas

IAU Office for Astronomy Outreach

International Outreach Coordinator

E-mail: lina.canas@nao.ac.jp